Ročník 2006: Přátelské utkání s Cidlinou

Víkendové volno v žákovské divizi jsme vyplnili přátelským utkáním. Na výborně připraveném hřišti v Újezdě u Přelouče jsme se utkali s týmem z třetí divizní skupiny RMSK Cidlina Nový Bydžov. Střetnutí sloužilo nejen jako příležitost pro hráče, kteří toho zatím tolik v divizi neodehráli, ale také jako šance pro stávající hráče, aby si svou pozici v divizi upevnili.
6:5
(4:2)
v Ne 15.9.2019 14:30
Újezd u Přelouče
Cidlina

Byli jsme svědky našeho zatím nejlepšího vstupu do utkání. V první minutě Trnka zakončil náš dobrý pressing brankou a v 11. minutě jsme dalekonosnou střelou Stříbrského vedli už 2:0. Bohužel po dvou slepených brankách, ve 25., respektive 27. minutě, soupeř díky stále se opakujícím individuálním chybám vyrovnal a my jsme vypadli z tempa. Do poločasu přišly ještě další dvě branky, opět do naší sítě.

Do druhého poločasu vstupovali kluci s jasnými instrukcemi do defenzivní činnosti. Chvilku nám trvalo, než jsme se znovu dostali do zápasu, ale v 58. minutě Kovbel zavelel, dobře vyřešenou akcí 1 na 1, k obratu. Od této minuty jsme převzali otěže zápasu. Soupeř si vypracovával akce pouze jednou a tou samou šablonou - průnikové přihrávky. Bohužel se nám v obraně nedařilo tyto průnikovky zachycovat a soupeře jsme několikrát pustili do samostatných úniků.

I přes to jsme další branky stříleli my. Nejprve Zlatuška a později Pechanec zvrátili skóre v náš prospěch a vše nasvědčovalo tomu, že si kluci odvezou své první zářijové vítězství.

Závěr utkání nám však vůbec nevyšel. Opět jsme začali bláznit v defenzívě. Dvě minuty před koncem soupeř potrestal naše špatné převzetí hráčů a z penaltového kopu vyrovnal. Pár minut na to, ve druhé minutě nastavení, po rohovém kopu přišla branka a po ní závěrečný hvizd rozhodčího. Na světelné tabuli nakonec svítilo hokejových 6:5.

Celkově je ale potřeba kluky pochválit. Za stavu 4:2 se nevzdali a ještě dvě minuty před koncem vedli. Někteří hráči předvedli velice kvalitní a bojovný výkon, což nás příjemně potěšilo. Zároveň vnímáme určitý herní progres. Vychází nám více kombinačních akcí a častěji tak ohrožujeme branku soupeře.

Pro diváka hezký zápas, pro oba trenérské týmy zase o trošku vlasů méně. Víme, na čem je potřeba zapracovat a věřím, že pokud eliminujeme určité herní nedostatky, vítězství na sebe nenechá dlouho čekat.