Ročník 2007: Naše první výhra v této sezóně

V sobotu 5.9. jsme si z Neratovic přivezli první výhru v této sezóně. Níže jsem zaznamenal útržky hovorů, které jsem slyšel od rodičů, hráčů a trenérů. K nim jsem doplnil informace, jak to nakonec bylo ve skutečnosti.
1:3
(1:1)
3.kolo v So 5.9.2020 12:00
Sokol Byškovice T.
Neratovice - Byškovice
Diváci: 45,

„Neratovice – Byškovice? Jo, tam jsme kdysi hráli na turnaji.“ V sobotu 5.9. jsme zavítali do Neratovic – Byškovic k utkání v divizní soutěži starších žáků.

„A bylo tam tenkrát hrozný vedro. Pěkně jsme se připálili.“ I v sobotu už od rána sluníčko vydatně hřálo a hrozilo, že se tento scénář bude opakovat. Nakonec si horko užili jen starší kamarádi z ročníku 2006, na naše utkání se sluníčko shovívavě schovalo za mraky.

„A ten turnaj jsme vyhráli!“ Zvítězit v Neratovicích se nám podařilo i tentokrát, a to poměrem 3:1.

„Ty jo, to hřiště je dobře do kopce! No, ty kráso, to bych nevyšlapal ani na nejlehčí převod na kole!“ Kapitán Fíla Solár po vyhraném losu zvolil stranu tak, aby naši hráli první poločas do kopce. A to se ukázalo jako dobré rozhodnutí, protože v druhém poločase při hře z kopce jsme vsítili vítězné branky (dále viz dovětek níže).

„Doufám, že zase nedostaneme góla hned na začátku.“ Tak toto přání se nesplnilo. A soupeř šel do vedení hned v 6. minutě, když předtím přečkal několik našich nadějných šancí.

„Fíla Solár říkal, že dá čtyři góly. Dva za sebe a dva za Ráďu.“ Tak toto předsevzetí se také nenaplnilo. Fíla, který dělal v nepřítomnosti Rádi kapitána, dal nakonec gól „jen jeden“. Za to velmi důležitý na 1:1, kdy ve 37. minutě pohotově dorážel do brány zblokovanou střelu Honzy K.

„Dnes by mohli dát gól taky další hráči.“ Tohoto úkolu se zhostil Tom, který vsítil krásný gól po přesné přihrávce od Honzy K. Parádní akce! 2:1.

„Ta penalta proti nám minule, ta nebyla. Nechápu, co ten rozhodčí pískal.“ Tentokrát rozhodčí zcela správně nařídil penaltu po sražení ve vápně dravě pronikajícího Honzy K. Sám faulovaný pak penaltu s přehledem proměnil. 3:1.

„Snad se kluci konečně chytí a začnou hrát lepší fotbal.“ Tak toto vyšlo, ve druhém poločase byli naši o dost lepší než soupeři a vítězství si již nenechali uniknout.

„Odkud máš tu zmrzlinu?“ „Támhle odnaproti, u hlavní silnice je stánek.“ I na zmrzlinu došlo.

„A co říkal trenér?“ „Nic. Že dobrý.“ Tak to už je taková obvyklá fráze na závěr.

Dovětek: Shodou okolností jsem v tomto týdnu četl článek o jednom vesnickém hřišti s velkým sklonem. Místní při vyhraném losu volí taktiku hrát první poločas z kopce, aby nasypali co nejvíce gólů a v druhém poločase to do kopce už jenom nějak ubránili. Tedy přesně naopak než jak to zvolili naši chlapci. Pokud budete mít náladu a čas, napište do komentáře, co si o tom myslíte. Jak je lepší začínat? Do kopce? Nebo z kopce?