Ročník 2007: Výborný výkon proti favoritovi

V šestém kole divizní soutěže starších žáků jsme zavítali na Julisku, kde nás v netradičním čase pátečního podvečera čekal největší favorit celé soutěže – pražská Dukla.
4:0
(2:0)
6.kolo v Pá 25.9.2020 17:00
Juliska UMT.
Dukla
Diváci: 68,

Tentokrát vynechám meteorologické zpravodajství i podrobný popis průběhu zápasu a přejdu rovnou k hodnocení. Podle mého názoru odehráli kluci jedno z nejlepších utkání v této sezóně, určitě co se týče odhodlání, bojovnosti, nasazení a kompaktnosti celého týmu. Před zápasem panovaly obavy z dvouciferného přídělu do naší sítě a za velký úspěch by se brala jakákoliv vstřelená branka. Gól se nám dát nakonec nepodařilo, i když minimálně ve dvou případech jsme byli velmi blízko – při nastřeleném břevnu v prvním poločase a při neproměněném sólovém úniku v poločase druhém. Velká škoda, protože kluci by si za předvedený výkon gólovou radost určitě zasloužili. Na druhou stranu se ale nekonal ani žádný gólový ohňostroj ze strany soupeře, hlavně díky dobře organizované práci celého našeho týmu. A to ještě hned první dvě obdržené branky by se daly označit za hodně nešťastné. Výsledek tak mohl být opticky ještě lepší.

V tomto zápase nemá cenu vyzdvihovat individuality. Tohle byl velmi dobrý, poctivě odmakaný týmový výkon. S tímto přístupem výhry proti papírově slabším soupeřům určitě přijdou.

A mimochodem prohra 0:4 je z dosud odehraných kol nejlepším výsledkem, který se podařilo všem týmům proti Dukle uhrát. Někdy i prohra může hřát u srdce.