Mladší žáci B (2012)

Ročník 2008: Ze Zličína vezeme stříbro

​Na závěr sezóny nás čekala poslední týmová akce - turnaj o pohár starostky MČ Zličín.
:
v Ne 21.6.2020 09:00
Zličín
Turnaj

V ohni jsme měli dvě želízka, modrý a bílý tým. Oba týmy nám udělaly radost a prezentovaly se slušným fotbalem.

Modří ve skupině jednou vyhráli, 3 krát končil zápas nerozhodně a dvakrát na soupeře nestačili. V ještě lepším bodovém zisku je brzdila koncovka, kde nám někdy chybělo klidnější řešení. Ve skupině tak obsadili 4.místo a zahráli si o celkové umístění mezi 7.-8. místem. Rozhodující zápas se Sokolem Řepy se dostal až do penalt, tam jsme ale tahali za kratší konec.

Bílý tým se ve skupině radoval hned 4x (Zličín, Rakovník, Řepy, Hradišťko) a ve dvou zápasech podlehl. Se ziskem 12 bodů a lepším skóre jsme se probojovali do semifinále, kde na nás čekala FA Praha. V pohledném zápase se nám dlouho nepodařilo přetavit tlak v gól, ale vše naštěstí skončilo dobře a čekala nás účast ve finále. To se nám nepovedlo podle představ, soupeř ze Stodůlek hrál výborně a do zápasu nám vůbec nepustil. Za takovou konfrontaci jsme ale rádi, alespoň vidíme, že je ještě pořád mnoho věcí, na kterých musíme zapracovat. I tak na sebe můžou být kluci hrdí, protože za celý den vstřelili spoustu krásných gólů a většinu soupeřů přehrávali.

Při vyhlášení jsme sklidili i individuální ocenění - konkrétně Maty Nikodým, za nejlepšího brankáře turnaje. Nutno dodat, že zcela po zásluze, protože po celou dobu tým držel a předvedl fantastický výkony.

neděle 21.6.2020 | Tomáš Lukeš | Přečteno: 973