Ročník 2009: Příprava na další zkoušky

V neděli v poledne jsme se sešli ku příležitosti přátelského utkání se soupeřem z nedaleké Hostivaře. Účel byl rozhodně splněn, viděli jsme pohledný fotbal a díky postaveným dvěma hřištím na formát 7+1 si každý z hráčů zahrál až až...
:
v Ne 7.6.2020 12:00
Nad Přehradou T.
Hostivař

Komentář trenéra Karla je heslovitý a hezky popisuje toto utkání:
Neúnavný pressing. Odvaha a snaha bojovat o míč každou minutu. Rozdělování přihrávek. Nabíhaní do volného prostoru. Střelba z vyložených i nečekaných pozic. Vysoce postavena hra brankáře. Obětavá hra dozadu.
To všechno byly skvělé individuálně zvládnuté herní činnosti, které naši jednotliví hráči předvedli v utkání.
Zápas nám umožnil povídat si, a zkoušet i věci další tak, aby výsledkem bylo výborné provázání těchto dílčích aktivit ve zcela sladěný prvek. A to je přesně to, na čem budeme pracovat nejen ve zbytku této sezony.

Se vším výše popsaným souhlasím a za sebe mohu doplnit jen pár většinou často opakovaných frází.
Stále si zvykáme na větší hřiště a je potřeba ho využívat plnými doušky, když máme balón. Pomalu se učíme vytvářet mezihru a postupně si vypracovávat útoky. Klíčem je rychlé přelévání těžiště hry z jedné strany na druhou, kvalita na balónu a rychlé rozhodování. Naopak při ztrátě je naším cílem co nejrychleji sevřít soupeře, zatlačit ho a agresivitou a chutí jej donutit k chybám a získat míč zpět.
Přepínání mezi těmito stavy musíme ještě zrychlit. Stejně tak využití celé šířky hřiště a někdy až přehnaně dlouhé mazlení s míčem jsou stále naším problémem.
Jsme ale na dobré cestě a každým zápasem se náš výkon zlepšuje. Uvidíme, jak obstojíme proti silnějším soupeřům, kteří nás čekají.

neděle 7.6.2020 | Mikuláš Zbořil, QALO | Přečteno: 831